Teknoloji ile Haber Çağı

Haberleşme her dönem insanların merakla yakından takip ettiği bir alandır. İnsanlar, haberleşme sayesinde etrafından bilgiler edinip güncel hayata daha emin adımlar ile devam edilmektedir. İnsanlar haberleşme sayesinde Dünya’nın diğer ucundaki kişi ya da kişilerden veya olaylardan dakikalar içerisinde haberdar olabilmek için teknolojiden yararlanmaktadır.

Devamını oku “Teknoloji ile Haber Çağı”

 313 toplam

Teknoloji Çağı

Teknoloji aslında bizlere büyük oranda yardımda bulunmaktadır. Çoğu zaman teknolojilerin avantajlarından yararlanırken kimi zaman dezavantajlarından etkilenmemek mümkün değildir. Teknoloji sayesinde hayat, eskiye nazaran çok daha kolay ilerlemektedir. Kolay iletişim, kolay araştırma ve kolay bilgi edinimi gibi pek çok avantajı bizlere sunan teknoloji, insanlığın ‘insan’ olma niteliklerini kimi zaman olumsuz yönde tetikleyebilmektedir. Bu yüzden de teknolojiyi doğru bir biçimde kullanabiliyor olmak önemlidir.

Devamını oku “Teknoloji Çağı”

 292 toplam

Siber Saldırıların Yeni Hedefi

İnternetin hızlı gelişmesi birçok tehlikeyi de beraberinde getirmektedir. Bu tehlikenin en başında gelen siber saldırılar artık hedefini başka alanlara yöneltmektedir. Eskiden daha küçük işletme ve kurumları hedef alan siber saldırılar günümüzde daha büyük firma ve kuruluşları hedef almaktadır. Bunu yanında devlet ve devletin altyapılarına da sızmaya çalışan siber saldırıları günümüzde giderek yaygınlaşmıştır.

Devamını oku “Siber Saldırıların Yeni Hedefi”

 312 toplam

İş Hayatında Yapay Zeka

Pandemi sürecinde sosyal hayatın yanında iş hayatı da büyük ölçüde etiketlenmişti. Pandemi, iş hayatında dijitalleşmenin de önünü açmıştır. Birçok büyük firma işlerinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için dijitalleşmeye yatırım yapmaktadır. Özellikle Türk sigorta şirketleri bu konuda büyük ölçüde yol kat etmektedir. Kullanmış oldukları dijital ortamlar ile sigorta şirketleri arasında büyük ölçüde rekabet oluşmaktadır.

Devamını oku “İş Hayatında Yapay Zeka”

 322 toplam

İnternet Kullanımı

Geçmişten günümüze dek insanlar her daim bir araştırma içerisindedirler. Çevremizi, Dünya’yı anlamak için insanlar her dönem araştırmalar yapmışlardır. Günümüze baktığımızda ise bu araştırmaların hala yapıldığını söylemek mümkündür. Bizler, aslında daha bilmediğimiz pek çok özelliği bulunan Dünya’nda yaşamaktayız. Dünya’da yaşam koşulları son derece zorluydu. İnsanların yaşamların sürdürürken iletişim kurmaktan bilgi edinmeye dek pek çok konuda zorlanmaktaydılar. Günümüzde ise bunu söylemek mümkün değildir. Bizler, saniyeler içerisinde bilgi edinebiliyor ve iletişim kurabiliyoruz. Aynı zamanda tüm bu işlemleri çok kısa bir süre içerisinde yapabiliyoruz.

Devamını oku “İnternet Kullanımı”

 299 toplam,  1 bugün

İnternet ile İletişim

İletişim eski zamanlarda kişi ya da kişilerin en büyük sorunlarından yalnızca biriydi. Biri ile iletişim kurabilmek için insanlar, son derece büyük zahmetlere girmekteydi. İnsanlar, internet aracılığı ile Dünya’nın öbür ucundaki kişiye bile saniyeler içerisinde ulaşabilmektedir. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve gelişmesi sayesinde bu durum son derece olağandır. Ancak eski dönemlerde bu durum için aynı şeyi söylemek mümkün değildir.

Devamını oku “İnternet ile İletişim”

 356 toplam

Değişen Dünya :Metaverse

Teknolojinin gelişmesi ile dünyada da birçok alan gelişme göstermektedir. Yeni çıkan teknolojik öğeler dünyanın daha farklı gelişmesini sağlamaktadır. Gündemde olan sanal dünya yeni teknolojik gelişmeler ile birlikte daha çok birbirlerine yaklaşmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan metaverse sanal dünyada kişiler ve kurumların farklı bir biçimde oluşturulması ile karşımıza çıkmasında büyük etkendir.

Devamını oku “Değişen Dünya :Metaverse”

 285 toplam

Avantajlarıyla Teknoloji

Teknoloji her geçen gün gelişmeye devam ederken internet alemi de büyük bir hızla genişlemektedir. Artık insanlar internet aracılığı ile iletişim kurmanın ötesinde bilgi almak, bilgi vermek gibi yararlı pek çok iş yapabilmektedirler. Online eğitim ile beraber özellikle son yıllarda internet kullanımında büyük bir artış olduğu gözlemlenmektedir. Online eğitim sayesinde kullanılan internet, kendi önemini bir kez daha göstermektedir. Yaşanılan zorlu dönemin ötesinde yaşamın olabildiğince sekteye uğramadan devam edebilmesi için internet ağının önemi ve teknolojinin gelişimi avantaj yelpazesini genişletmektedir.

Devamını oku “Avantajlarıyla Teknoloji”

 283 toplam

Tesla Okula Çantası Üretme Çalışmalarına Başladı

Elon Musk, birçok sektörde farklı projeler üretiyor. Çoğu zaman birbiriyle bağlantısı olmayan bu projelere nasıl yetiştiği merak ediliyor. Bu merak giderilmeye çalışılırken Elon Musk, yeni bir projeye daha imza attı. Okul çantasından kemer tokasına kadar birçok ürünün üretimi yapılacak. Üretimin başlamama nedeni ise patent başvurularından sadece birinin sonuçlanması.

Devamını oku “Tesla Okula Çantası Üretme Çalışmalarına Başladı”

 396 toplam

PCR Covid-19 Testi Rafa Kalkıyor

Covid-19 iki yılı aşkın bir süredir dünyayı derinden etkiledi. Milyonlarca insanın ölmesine ve kronik hastalıklara yakalanmasına neden oldu. Ayrıca tüm insanları derinden etkileyerek psikolojilerini bozdu. Sadece sağlık değil gündelik yaşamı da etkiledi. Birçok şirket kriz dönemine girdi, işletmeler iflas etti.

Devamını oku “PCR Covid-19 Testi Rafa Kalkıyor”

 366 toplam