İnternet Kullanımı

Geçmişten günümüze dek insanlar her daim bir araştırma içerisindedirler. Çevremizi, Dünya’yı anlamak için insanlar her dönem araştırmalar yapmışlardır. Günümüze baktığımızda ise bu araştırmaların hala yapıldığını söylemek mümkündür. Bizler, aslında daha bilmediğimiz pek çok özelliği bulunan Dünya’nda yaşamaktayız. Dünya’da yaşam koşulları son derece zorluydu. İnsanların yaşamların sürdürürken iletişim kurmaktan bilgi edinmeye dek pek çok konuda zorlanmaktaydılar. Günümüzde ise bunu söylemek mümkün değildir. Bizler, saniyeler içerisinde bilgi edinebiliyor ve iletişim kurabiliyoruz. Aynı zamanda tüm bu işlemleri çok kısa bir süre içerisinde yapabiliyoruz.

Devamını oku “İnternet Kullanımı”

 531 toplam

İnternet ile İletişim

İletişim eski zamanlarda kişi ya da kişilerin en büyük sorunlarından yalnızca biriydi. Biri ile iletişim kurabilmek için insanlar, son derece büyük zahmetlere girmekteydi. İnsanlar, internet aracılığı ile Dünya’nın öbür ucundaki kişiye bile saniyeler içerisinde ulaşabilmektedir. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve gelişmesi sayesinde bu durum son derece olağandır. Ancak eski dönemlerde bu durum için aynı şeyi söylemek mümkün değildir.

Devamını oku “İnternet ile İletişim”

 744 toplam

Değişen Dünya :Metaverse

Teknolojinin gelişmesi ile dünyada da birçok alan gelişme göstermektedir. Yeni çıkan teknolojik öğeler dünyanın daha farklı gelişmesini sağlamaktadır. Gündemde olan sanal dünya yeni teknolojik gelişmeler ile birlikte daha çok birbirlerine yaklaşmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan metaverse sanal dünyada kişiler ve kurumların farklı bir biçimde oluşturulması ile karşımıza çıkmasında büyük etkendir.

Devamını oku “Değişen Dünya :Metaverse”

 508 toplam

Avantajlarıyla Teknoloji

Teknoloji her geçen gün gelişmeye devam ederken internet alemi de büyük bir hızla genişlemektedir. Artık insanlar internet aracılığı ile iletişim kurmanın ötesinde bilgi almak, bilgi vermek gibi yararlı pek çok iş yapabilmektedirler. Online eğitim ile beraber özellikle son yıllarda internet kullanımında büyük bir artış olduğu gözlemlenmektedir. Online eğitim sayesinde kullanılan internet, kendi önemini bir kez daha göstermektedir. Yaşanılan zorlu dönemin ötesinde yaşamın olabildiğince sekteye uğramadan devam edebilmesi için internet ağının önemi ve teknolojinin gelişimi avantaj yelpazesini genişletmektedir.

Devamını oku “Avantajlarıyla Teknoloji”

 459 toplam

Tesla Okula Çantası Üretme Çalışmalarına Başladı

Elon Musk, birçok sektörde farklı projeler üretiyor. Çoğu zaman birbiriyle bağlantısı olmayan bu projelere nasıl yetiştiği merak ediliyor. Bu merak giderilmeye çalışılırken Elon Musk, yeni bir projeye daha imza attı. Okul çantasından kemer tokasına kadar birçok ürünün üretimi yapılacak. Üretimin başlamama nedeni ise patent başvurularından sadece birinin sonuçlanması.

Devamını oku “Tesla Okula Çantası Üretme Çalışmalarına Başladı”

 595 toplam