İnternet hız testi, internet bağlantı hızınızı download ve upload değerleri olarak gösterir.


Test Alternatifleri

Kablonet

Türksat A.Ş tarafından işletilen Kablonet markasına 2016 yılı itibariyle geçiş yapıldı. Bu tarihe kadar Uydunet markasıyla internet hizmeti veren Türksat A.Ş. 15 Aralık 2016 tarihinden sonra Kablonet markasını kullanarak fiber internet hizmeti vermeye başladı. Dünya standartlarında internet sağlayıcısı olmayı hedefleyen Kablonet, ekonomik fiyatları ve standartları yüksek bir internet kullanımı ile kullanıcılarını oldukça memnun ediyor.

Kablonet Hangi İllerde Hizmet Veriyor?

Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Denizli, Edirne, Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Samsun, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak Kablonet’in şu an hizmet verdiği iller arasında bulunuyor.

Kablonet Nasıl Çalışır?

Tamamen kendisine ait fiber altyapısını kullanmakta ol Kablonet son yıllarda yapılan şebeke çalışmaları sayesinde binaya kadar fiber bağlantı sağlamaktadır. G-Pon bağlantı şekli için koaksiyel modemler kullanılmamaktadır. Şu an için desteklenen Huawei - EG8247W Modem G-Pon bağlantısıdır.

Kablonet’e Nasıl Abone Olabilirim?

Kablonet fiber internetine abone olabilmek için binanızda Türksat Kablo TV altyapısının olması lazımdır. Altyapı sorgulama sayfasını ziyaret ederek binanızda altyapı sorgulaması yapabilir, binanızda altyapı varsa il müdürlüklerinden, abone merkezlerinden, online başvuru sayfasından veya 0850 888 0 333 nolu çağrı merkezinden başvuru yapabilirsiniz.

Kablonet’in Hızı Nedir?

Altyapısının tamamı kendisine ait olan Türksat Kablonet fiber altyapı sayesinde 100 Mbps'ye kadar indirme, 20 Mbps'ye kadar gönderme internet hızı verir. Uydunet internet hız testi ile internet bağlantı hızınızı test edebilirsiniz. Bunu yapmak için bilgisayarınızda aktif olan internet iletişiminde kullanmış olduğunuz bütün programları kapatmanız, ayrıca bilgisayarınızı modeme kablo ile bağlama imkânınız varsa kablo bağlantısını yaptıktan sonra test işlemini başlatmanız gerekmektedir. İndirme ve yükleme hızlarınızı test sonucunda detaylı olarak görebilirsiniz.

Kablonet İçin Hangi Modemi Tercih Etmeliyim?

Türksat Kablonet için Docsis 3.0 uyumlu modem tercih edilmelidir. Kablonet altyapısında DSL bağlantı şeklini destekleyen modemler çalışmamaktadır. Netmaster marka modemler ile de kiralama işlemi yapılabilmektedir.

Kabloneti Ne Zaman Kullanmaya Başlayabilirim?

Olağanüstü bir durum olmaması halinde Kablonet internet hizmetine başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ortalama 5 iş günü içerisinde kurulum işleminiz gerçekleştirilmiş olur. Kurulum işlemleri, kurulum firması sistemde kayıtlı olan iletişim numaranızdan sizi arayıp randevu aldıktan sonra yapılır. Aktivasyon işleminin başlaması kurulumun, sözleşme ve evrak süreçleri tamamlanıp mac adresinin sisteme tanımlanması ile olur. Kablonet internet aboneliğiniz modem sisteme tanımlandıktan sonra ortalama 1 saat içerinde aktif olur.

Kablonet’in Avantajları Nelerdir?

• Ücretsiz e-posta hizmeti verir.
• Kablonet abonesi olabilmeniz için telefon hattına gerek yoktur.
• Geniş bant internet çözümüdür.
• 10 Mbps’den 100 Mbps`e kadar hız seçeneklerini ekonomik tarifeler ile abonelik imkânı sunar.
• Statik IP adresi ile kurumsal hizmet verme fırsatı sunar.
• Kablonet ile kullandığınız kadar ücret ödersiniz.
• Abonelik süresince ücretsiz ve yerinde teknik servis imkânı sağlar.
• İnternet hızı herhangi bir noktaya olan uzaklığınız ile değişmez.

Güvenli İnternet Nedir?

Güvenli internet aile profili şiddet, terör, dolandırıcılık, kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki internet sitelerini engelleyen profildir. İnternet sitelerine, forum ve paylaşım gibi internet sitelerine erişim sağlar ve sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkânı tanır.

Güvenli internet çocuk profili sosyoloji, pedagoji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen ölçütlere uygun kategorilerdeki internet sitelerine erişim sağlayan profildir. Bu profil ile alışveriş, müzik, oyun, eğlence, haber, eğitim, ödev, bankacılık internet uygulamaları, e-posta, resmi ve kamu internet siteleri, tatil, özel şirketlerin internet siteleri, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı internet sitesine erişilebilir.

Kablonet websitesi icin : https://www.turksatkablo.com.tr