İnternet hız testi, internet bağlantı hızınızı download ve upload değerleri olarak gösterir.


Test Alternatifleri

Vodafone

Kaliteli bir internet deneyimi sunabilmek için bağlantınızı sürekli kontrol edip uygun çözümler geliştiren Vodafone görüntülü arıza çözümü ve Xdsl ve RedBox müşterilerine özel olan kurulum takip hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an kullanıcıların yanında olur. Vodafone ayrıca Fiber altyapılarda meydana gelebilecek arızaların bir gün içerisinde çözüleceğinin garantisini veriyor ve çözümün geciktiği her günü fatura bedelinden düşüyor. Arıza ve elektrik kesintisi yaşanması durumunda ayda 4 kez olmak üzere günlük 4 GB, yani toplamda aylık 16 GB mobil internet mobil hattınıza tanımlanıyor.

Hangi Paket Sizin İçin Daha Uygun?

Vodafone’un sizin için özel oluşturduğu testi çözerek size en uygun internet hızını öğrenebilirsiniz. Bu testte cevaplandıracağınız sorular evinizde kaç kişinin internet kullandığı, evinizde internete bağlı kaç cihazın olduğu, bu cihazları ne sıklıkta kullandığınız, evinizde aynı anda birden fazla cihazda sık sık video izlenip izlenmediği ve evinizde aynı anda birden fazla cihazda görüntülü görüşme ya da canlı yayın yapılmadığı gibi sorulardır. Bu soruları cevaplandırmanız halinde Vodafone bir hesaplama yapar ve hangi paketin sizin için daha uygun olduğunu söyler.

Nasıl Evde İnteret Sahibi Olurum?

Vodafone evde internet sahibi olmak için adresinizi girip altyapınızı sorguladıktan sonra altyapınıza uygun Fiber ve ADSL tarifelerinden birini seçmeniz yeterli. Vodafone başvurunuz sonrası kurulum için sizi arar ve adresinize gelip modeminizi ücretsiz olarak kurar.

Fiber ve ADSL nedir?

İletinin fiber optik kablolar aracılığıyla yapıldığı yüksek hızlı internet teknolojisine Fiber internet denir. Fiber altyapı sayesinde internet hızı 1000 mbps’e kadar çıkabilir ve fiber modemle evinizde kesintisiz bir internet deneyimi sağlar. Fiber internet hizmetinin sunulabildiği yerlerde bulunan tüm müşteriler fiber internet paketleri için başvurabilir.
İletinin bakır kablolar aracılığıyla yapıldığı internet teknolojisine ise ADSL internet denir. Vodafone ADSL internet, internet hızını 24 mbps’e kadar çıkabilir. Tüm müşterilerin yararlanabildiği ADSL internet hizmetini evinizin altyapısını sorguladıktan sonra size uygun paketi satın alarak kullanabilirsiniz.

Vodafone RedBox Nedir?

Vodafone evde RedBox, ev internetine kavuşmak için altyapı veya port bekleme derdine son veriyor ve 4.5G’nin uygun olduğu her yerde 4.5G hızında ev internetine ulaşmanızı sağlıyor. Vodafone RedBox sadece prize takılarak çalıştığından evin içerisindeki odalara veya balkona kolaylıkla taşınabilir. Ayrıca tatile giderken tarifenize ek paket satın alarak 4.5G şebekesinin uygun olduğu her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. RedBox başvurusu yapmanızın ardından ekip size ulaşır ve 2 gün içerisinde kurulumu ücretsiz olarak gerçekleştirir. Yaşanan herhangi bir gecikme faturaya yansıtılacak olan indirim ile telafi edilir. RedBox müşterileri ayrıca öncelikli olduklarından çağrı merkezini aradıklarında müşteri hizmetlerine daha çabuk bağlanır.

Vodafone Evde Fatura ve Kullanım Bilgilerimi Nasıl Takip Edilebilir?

Vodafone fatura ve kullanım bilgileri Vodafone Yanımda Uygulaması üzerinden ya da sms ile gönderilecek olan özel kullanıcı adı ve şifresiyle https://www.vodafone.com.tr/evdeinternet adresine giriş yaparak takip edilebilir. Fatura ve kullanım detayları 0850 542 0 542 numarasını arayarak veya Vodafone Yanımda Uygulaması üzerinden incelenebilir.
Vodafone faturaları her ay düzenli olarak belirtmiş olduğunuz iletişim adresinize göndermektedir. Kullanıcıların iletişim tercihi ne olursa olsun her ay ayrıca bilgilendirme sms i de gönderilmektedir. İletişim tercihleri Vodafone Yanımda Uygulaması üzerinden ya da https://www.vodafone.com.tr/evdeinternet adresinden görüntülenebilir ya da değiştirilebilir.

Vodafone Güvenli İnternet Satın Alabilir Miyim?

Vodafone güvenli internet kapsamında paketleri ücretsiz olarak satın alabilir, ayrıca güvenli internet paketleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için güvenli internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone websitesi icin : https://www.vodafone.com.tr