İnternet hız testi, internet bağlantı hızınızı download ve upload değerleri olarak gösterir.


Test Alternatifleri

millenicom

2004 yılında kurulmuş olan Millenicom Türkiye telekomünikasyon pazarında lider alternatif operatör olma hedefiyle çeşitli telekom ve iletişim hizmetleri sunmakta, uygun fiyatlı, avantajlı, sorunsuz ve kaliteli bir internet ile kullanıcılarının dünyayla olan bağlantısını sağlamaktadır. Millenicom sabit internet ve sabit telefon hizmetlerini ADSL, VDSL, FİBER seçenekleriyle müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı amaçlayarak sunmaktadır. Firma, uygun fiyatlı kampanyalar, sınırsız, kotasız internet, ücretsiz kurulum, IP tabanlı kaliteli ses sunma gibi avantajların yanı sıra ürün ve hizmetlerini müşterilerin ihtiyaçlarına göre genişletmektedir.

Fiber İnternet Nedir?

Fiber altyapı yatırımının artması ile ülkemizde ve dünyada yaygın hale gelen Fiber internet yüksek hızlı internet teknolojisidir. VDSL ve ADSL teknolojilerine göre çok daha hızlı downlad ve upload hız imkânı sunan bu teknoloji kullanıcılarına yüksek hızda, kesintisiz internet deneyimi sunmaktadır. Bulunduğunuz bölgede Fiber internet olup olmadığını Millenicom internet sitesinden veya 0 850 333 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. ADSL ya da VDSL internet müşterilerinin internet hizmeti aldığı adreste fiber altyapı bulunuyorsa mevcutta alınan hizmet fiber internete çevrilebilir ancak adreste fiber altyapı bulunmuyorsa bu işlem gerçekleştirilemez.

Nasıl Abone Olunur?

Başvurunuzu web sitesinden online başvuru şeklinde, 0539 333 0 333 WhatsApp numarasından yazarak, 0850 333 0 333 numaralı Millenicom müşteri hizmetlerini arayarak veya Millenicom Abone yazıp 4945'a SMS atarak yapabilirsiniz. Başvuru sonrasında aktivasyon sürecini başlatabilmek adına başvuru evrakları tercihinize göre kargo ile adresinize veya e-posta adresinize gönderilir. Size ulaşan evrakları imzalı olarak ve önlü arkalı kimlik fotokopisiyle birlikte e-posta adresine, 0539 550 0 133 WhatsApp hattına ya da UPS kargo ile ücretsiz olarak göndermeniz durumunda 3 gün içinde işlemleriniz gerçekleştirilir. Ayrıca Yalın İnternet Fiber İnternet hizmetinden faydalanarak telefon aboneliğine gerek olmadan da fiber hızlı internet müşterisi olunabilir.

Online İşlem Merkezi Nedir?

Online İşlemler Merkezi kullanım detayı öğrenme, abonelik bilgileri güncelleme ve fatura ödeme gibi birçok işlemi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz yerdir. Müşteri numarası, TC Kimlik numarası veya GSM numarası ile birlikte size iletilen şifreyle Online İşlemler Merkezine giriş yapabilirsiniz. Şifresini unutan kullanıcılar Millenicom OIM yazıp 4945’a SMS göndererek şifrelerini öğrenebilir ya da Online İşlemler Merkezi Şifremi Unuttum bölümünden yeni şifre alabilirler. Online İşlemler Merkezinden faturalarınızı kontrol edebilir, kredi kartı ile faturanızı anında ödeyebilir, otomatik ödeme talimatı verebilir, bilgilerinizi güncelleyebilir, kotanızı sorgulayabilir ve Müşteri Hizmetleri’nden canlı destek alabilirsiniz.

İnternet Hız Testi Nedir?

İnternet hız testini yaptığınız andaki internet bağlantınızın kaç Mbps olduğunu gösteren ve internet bağlantınızın kalitesinin değerini de öğrenebileceğiniz testtir. İnternet hız testi sayesinde pinginizi (gönderilip alınan verideki gecikme), upload ve download hızınızı görebilirsiniz. Bu sayede size sunulan internet hızı ile kullandığınız internet hızının birbirlerine ne kadar yakın değerlerde olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Hız testi öncesi dikkat etmeniz gerekenlerden biri ethernet kablonuzu kullanarak bilgisayarınız ile modeminizi bağlamanız gerektiğidir. Ayrıca internet hız testi yaparken internetinizi kullanabilecek tarayıcı sekmelerini kapatmanız önerilir. Arka planında internetinizi kullanabilecek olan programlarınız var ise hepsini kapattığınızdan ve internetinize başka herhangi bir cihazın bağlanmadığından emin olmalısınız.

İdeal İnternet Kaç Mbps Olmalı?

Küçük çaplı işlemlerinizi yerine getiriyorsanız 4 Mbps olan internet hızı gayet yeterli olacaktır ancak internet ortamında daha aktif birisiyseniz, internetinize birden fazla bireyin erişimi var ise 8 Mbps ile 12 Mbps arasında değişkenlik gösteren indirme hızı yeterli olacaktır. Canlı yayın izleme, büyük veri, video ya da dosya aktarımı gibi işlemler için de kullanıyorsanız en az 24 Mbps ile 35 Mbps arasında değişen bir hıza sahip olmalısınız.