İnternet hız testi, internet bağlantı hızınızı download ve upload değerleri olarak gösterir.


Test Alternatifleri

TurkNet

Tam 22 yıldır telekomünikasyon sektöründe olan TurkNet özgür İletişim yaklaşımını benimsiyor. Hattınızın desteklediği en yüksek hızı, en yüksek kalitede en uygun fiyata almanızı sağlamanın yanı sıra artan hız için fazladan ücret ödemeyi gerektirmez. Müşterilerimizin ihtiyaçları her şeyden önce geldiği inancıyla yola çıkan TurkNet cesur ve yenilikçi, müşteri odaklı yaklaşımıyla bağımsız bir telekom operatörü olarak sürekli ilklere imza atıyor.

Nasıl TurkNetli Olunur?

İnternet sitesi üzerinden veya 0850 2887744 numarasını arayarak anında aboneliğinizi başlatın. Gerekli belgeler hazırlanıp kuruluma gelen ekip ile size iletilir. Bu noktada yapmanız gereken yalnızca kimliğinizin iki yüzünün fotoğrafını online işlemlerde veya mobil uygulamada belgelerim menüsüne yüklemek. Ardından yerleşik operatör yetkilileri, binanıza gelip ankastre kutusundaki kablolardan birini sizin hattınız için tanımlar, işaretler ve hattın hazır olduğu bildirilir. Kurulum ekiplerinin sizden randevu almasının ardından sözleştiğiniz saatte evinize gelerek belgeleriniz getirip imzanız alınır. Modeminizi kurulur, kablosuz ağ ayarlarınızı tanımlanır, internetinizin çalışıp çalışmadığını kontrol edilir ve böylece süreç tamamlanmış olur.

TurkNet’te Taahhüt Var Mı?

TurkNet müşterilerinin memnun kaldığı ya da ihtiyacı olduğu sürece onlarla olmasını istediği için taahhüt istemez. Özgür iletişim anlayışına göre herhangi bir sebepten hizmeti sonlandırmak isteyen kullanıcılar hiçbir ceza ve sürprizle karşılaşmadan bunu yapabilirler.

İnternet Altyapısı Nedir?

İnternetin belli bölgelere veya adreslere ulaşması için kullanılan sisteme internet altyapı sistemi denir. Bu sistemin bölgelere veya adreslere ulaşabilmesi için bakır ya da fiber optik kablolar kullanılmaktadır. Bakır altyapı genelde ADSL olarak isimlendirilir ve belli iletkenler ile konuma ulaşır. Fiber optik altyapıda ise cam veya plastik kablolar kullanılmaktadır. İnternet hızınızı belirleyen en önemli unsur bulunduğunuz bölgenin altyapı teknolojisidir. Adresinizde ADSL, VDSL veya Fiber altyapılardan herhangi biri olabilir ve kullanacağınız internetin hızı altyapınızın desteklediği teknolojiye göre değişecektir.

Fiber İnternet Nerede Var?

Yerleşik operatörün fiber altyapı sağladığı tüm bölgelerde fiber internet bulunur. Altyapı sorgulaması yaparak adresinizdeki internet altyapısının hangi teknolojiyi desteklediğini öğrenebilirsiniz. TurkNet olarak adresi yerleşik operatörün fiber altyapısında bulunan müşterilerine 100 Mbps’e kadar download 4 mbps’e kadar da upload sunar.

Fiber İnternet Kaç Mbps İnternet Sunuyor?

Birçok operatörün fiber hizmeti 100 Mbps ile sınırlıdır. Ancak yüksek hızları destekleyen altyapı ile hızınız 200 Mbps’e kadar çıkabilir. Bunun için web sitesindeki altyapı sorgula kısmından kendi adresinizin desteklediği hızı öğrenebilirsiniz.

TurkNet GigaFiber Hizmeti Sunar Mı?

TurkNet altyapısı üzerinden sunulan fiber internet hizmeti olan GigaFiber yüksek hızlı internete duyulan ihtiyaçların artmasıyla TurkNet tarafından hizmet vermeye başlamıştır. TurkNet GigaFiber ile 1000 Mbps’e kadar hız yalnızca indirme hızında değil, yükleme hızında da sunulur. Web sitesindeki sorgulama panelinden GigaFiber bölgesinde olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Altyapı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sorguladığınız adreste veya binada internet olmayabileceğinden yerleşik operatörün veya bir internet sağlayıcısının altyapıyı adresinize ulaştırması gerekecektir. Adresinize veya binanıza internet altyapısı sağlanması için Türk Telekom Müdürlüğü’ne dilekçe vermeniz ve sonrasında belli aralıklarla adresinizdeki altyapıyı sorgulamanız ve takip etmeniz gerekir. Adresinizde altyapı olup olmadığını web sitesindeki sorgulama panelinden öğrenebilirsiniz.

ADSL, VDSL ve Fiber Altyapıların Farkı Nedir?

İndirme ve yükleme hızları ADSL, VDSL ve Fiber internet altyapılarının arasındaki farktır. ADSL teknolojisinde internet bağlantısı standart bakır telefon kabloları tarafından sağlanır. Upload hızı çok daha limitli olsa da ADSL’de teorik olarak 24 Mbps’e kadar download hızı verilebilir. VDSL, ADSL’den 5 kat daha fazla download ve 10 kat daha fazla upload hızına olanak verir. Fiber ise ADSL ve VDSL teknolojilerine göre daha yüksek internet hızı sunar.

TurkNet websitesi icin : https://turk.net