İnternet hız testi, internet bağlantı hızınızı download ve upload değerleri olarak gösterir.


Test Alternatifleri

TTNET

26 Nisan 2006 tarihinde kurulmuş olup 14 Mayıs 2006 tarihinde internet servis sağlayıcı lisansı alarak faaliyetlerine başlayan ve o tarihten bugüne kadar hizmet veren bir internet sağlayıcısı firma olan TTNET, Türk Telekom grubunun bir üyesidir. Kaliteli hizmet sunarak müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefleyen bu internet sağlayıcısı, internet aboneliği oluşturmak isteyen kişiler tarafından en fazla tercih edilen firmaların arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

TTNET Altyapısı

Fiber altyapıya sahip olan TTNET Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet göstererek sağladığı fiber internet hızıyla yüksek kalitede hizmet sunar. TTNET’e abone olan kişiler müşteri hizmetlerine 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde ulaşabilir, ayrıca Online İşlem Merkezinden pek çok işlemi gerçekleştirebilir.

TTNET Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşabilirim

Müşteri hizmetlerine istedikleri an ulaşabilmek birçok kullanıcının internet sağlayıcı firmada aradığı özelliklerin başta gelenlerinden biridir. Sorunları kolay ve etkili bir şekilde çözmeyi hedefleyen TTNET’in müşteri hizmetlerine 444 1 444 numaralı hat üzerinden kolaylıkla ulaşılabilir. TTNET kullanıcıları akıllarına takılan her soruyu bu numarayı arayarak TTNET müşteri temsilcilerine iletebilir. Müşteri temsilcileri mümkün olan en kısa süre içerisinde en ideal çözümü geliştirir.

Nasıl Başvururum?

Yeni abonelik başvurusu yapmak isteyenlere TTNET farkı seçenekler sunuyor. Online başvuru yaparak cep telefonu numaralarını tanımlayan kişiler TTNET tarafından aranır ve kendilerine özel en uygun teklif sunulur. Başvuru yollarının ikincisi 7/24 hizmet veren 444 1 444 numaralı çağrı merkezidir. Üçüncü başvuru kanalı olan SMS’i tercih edenlerin INTERNET yazarak 6606’ya göndermeleri yeterlidir. Son başvuru yöntemi ise Türkiye’nin dört bir yanında olan satış noktalarıdır. Size en yakın ofis ve mağazanın nerede olduğunu öğrenmek için web sitesi üzerinden il ve ilçe bilgilerinizi girerek ofis veya mağaza arayabilirsiniz.

Kurulum Randevusu Nasıl Belirlenir?

Bahsedilen yöntemlerden herhangi biriyle başvuru yapıldığında evde kurulum için uygun randevu zamanı beraberce belirlenir. Kurulum randevusu hafta içi veya hafta sonu istenen zamana alınabileceği gibi randevu bilgileri kolaylıkla takip edilebilir ve gerek duyulması halinde güncellenebilir. Kurulum randevusu tarih ve saat bilgilerini içeren bir SMS ile hatırlatılır. Değişiklik yapılması halinde ise TTNET müşterilerini arayarak hatırlatmada bulunur. Randevu tarihinde evde olmayanlar için yeni bir randevu tarihi belirlenip kurulum gerçekleştirilir.

Fibernet, Hipernet ve Ultranet Nedir?

ADSL gibi bağlantı teknolojilerine karşılaştırıldığında çok daha hızlı olan Fiber bağlantı TTNET altyapısıyla Türkiye’nin dört bir yanında evlerde hizmet vermektedir. Altyapısını düzenli olarak geliştiren TTNET indirme ve yükleme hızlarıyla kaliteli bir hizmet sunar. Fiber internet hızlı ve kesintisiz iletişim kurmanızı ve paylaşımda bulunmanızı sağlar.

24 Mbps'den başlayarak 100 Mbps'ye kadar bağlantı hızı sunan HİPERNET güvenli ve hızlı erişim sağlar. Hipernet için hizmet alanında olup olmadığınızı öğrenmek için Türk Telekom’un “Fiber Nerede” servisini kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Servisin bölgenize verilebilir olup olmadığı ekipler tarafından kontrol edilecektir. 4441 444 numaralı çağrı merkezi aranarak veya satış noktalarına başvurarak HİPERET paketlerinden yararlanılabilir. Bu paketler ile uyumlu olan 4 portlu ve kablosuz modemler satış noktalarından temin edilebilir.

ADSL ve VDSL teknolojilerini kullanan ULTRANET 16 Mbps’ye kadar yüksek hızlı ve güvenli iletişimi sağlar. İnternet kullanıcılarına sürekli bağlantı olanağı sağlayan ADSL kullanıcıların ikinci bir telefon hattına ihtiyaç duymasını gerektirmez. İnternete erişirken telefon hattı meşgul olmayacağından kullanıcılar aynı anda İnternet erişebilir ve telefonda konuşabilir. ADSL hattı ULTRANET için yapılan başvuru takip eden 2 ila 15 gün arasında açılmış olur.

TTNET websitesi icin : https://www.turktelekom.com.tr